Turvaleikkuri, kokonaan kierrätetystä muovista
3,33 € Alkuperäinen hinta oli: 3,33 €.2,99 €Nykyinen hinta on: 2,99 €.
Turvaleikkuri joka on tehty 100 % kierrätetystä muovista. Ympäristöystävällisempi vaihtoehto.
Kestävä ja ympäristöystävällinen kotimainen turvaleikkuri
Pakkauskartonkien, pussien, ristisiteiden, muovikalvojen, paperin ja erilaisten postituksien avaamiseen ja leikkaamiseen. Ergonominen muotoilu. Terävä pää joka tehokkaasti penetroi leikattavaa materiaalia ja leikkurin muotoilun ansiosta suojaa leikattavaa sisältöä.
Yhden sormen malli. Ruostumaton terä joka mahdollistaa leikkurin tehokkaan käytön myös kosteissa tiloissa. Leikkuri on tehty 100 % kierrätetystä muovista (PA) ja on tällöin ympäristöystävällisempi vaihtoehto.
Sopii ammatti- ja kotikäyttöön
Heti käyttöön otettavissa olevaan leikkuriin voidaan painattaa yrityksen logo, jolloin tästä pienestä ja turvallisuutta edistävästä yhdistelmästä syntyy tyylikäs liikelahja!
Materiaali: Vahvistettu nylon. Mitat:82x48x5mm. Terä laadukasta Englantilaista alkuperää.
| Paino | 15 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 82 × 48 × 5 mm (millimetri) |
| Article No | 428 |
| size | 82x48x5mm. |
| weight | 12 g |
| material | Recycled plastics PA6 |
| blade | IND404 |
| Blade change | No |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | No |
| color | Black |
| Food safe | No |
| Order number | 428.01.00 |
| Cutting depth | 6 mm |
| Packaging unit | 1 loose |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.

