Turvaleikkuri PENGUIN 400M DETECTABLE
5,68 €
Elintarvikehyväksytty kätevä turvaleikkuri kahdella terällä. Metallinpaljastimessa havaittavissa.
Elintarvikehyväksytty kätevä turvaleikkuri kahdella terällä. Metallinpaljastimessa havaittavissa. Pakkauksien ja pussien avaamiseen, käärintäkalvojen ja nippusiteiden leikkaamiseen. Kahden terän ansiosta leikkaussyvyys laajenee ja käyttöikä pitenee.
Muovi on metallinpaljastimessa havaittavsissa. Voidaan testata magneettipaljastimen testikorteilla, katso tuotteet.
Terä ruostumattomasta teräksestä. Terää ei ole vaihdettavissa.
| Paino | 50 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 152 × 47 × 7 mm (millimetri) |
| Article No | 406 |
| size | 152 x 47 x 7 mm |
| weight | 14 g |
| material | Polypropylene Metal Detectable Plastic |
| blade | Stainless steel |
| Blade change | No |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | Yes |
| color | Dark blue |
| Food safe | Yes |
| Order number | 406 |
| Cutting depth | up to 3 cm |
| Packaging unit | 1 pcs / 10 pcs |
| gs_certificate | upon request |
| ean | upon request |
| unspsc | upon request |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.
