Turvaveitsi Pinsan 167.1.862A AF
27,11 €
Pieni, tehokas ja turvallinen turvaveitsi keraamisella terällä.
Pieni, tehokas ja turvallinen turvaveitsi keraamisella terällä. Veitsen keraaminen terä ei palaudu automaattisesti sisään vaan sitä voi asettaa ja lukita eri syvyyksiin. Tästä voi olla hyötyä kun käyttäjä leikkaa eri asioita, kuten avaa pakkauksia ja sisältöä halutaan suojata terältä.
Kevyt, ergonominen ja kätevä veitsi pakkauksien avaamiseen. Turvallisuutta edistävä pyöreäkulmainen keraaminen terä
Yhdistä jojon tai veitsikotelon kanssa ja pidä veitsi aina kätevästi mukana.


| Paino | 37 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 130 × 32 × 12 mm (millimetri) |
| Article No | 167.1.862A AF |
| size | 130x32x12 mm |
| weight | 37 g |
| material | POM |
| blade | 862A.14 AF |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Black/orange |
| Food safe | No |
| Order number | 167.1.862A AF |
| Cutting depth | 2-24,5mm |
| Packaging unit | 1 / 10 pcs |
| ean | 3268689001726 |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.