Turvaleikkuri kahden sormen käyttöön – turvallinen ja tarkka leikkaus
2,76 €
Turvavyöleikkuri, kahden sormen malli.
Kotimainen valinta, valmistettu Porvoossa
Suojattu terärakenne turvalliseen käyttöön
Turvaleikkurit ovat laadukkaasta muovista valmistettuja pieniä, turvallisia ja kestäviä veitsiä. Leikkureita on saatavilla kierrätetystä muovista. Kahden sormen turvaleikkuri mahdollistaa turvallisen ja hallitun leikkaamisen pakkausmateriaaleille. Ergonominen muotoilu ja suojattu terä vähentävät loukkaantumisriskiä varasto- ja logistiikkatyössä. Terä on laadukasta englantilaista alkuperää. Leikkureita saa erivärisinä; mustana, valkoisena, keltaisena, sinisenä tai punaisena. Tarvittaessa voi saada myös räätälöidyn värin.
Kevyt ja helppokäyttöinen päivittäiseen käyttöön
Alun perin isommat leikkurit suunniteltiin kovan turvavyön leikkaamisen hätätilanteissa, mutta turvaleikkurilla avaat vaivatta ja turvallisesti myös kirjeet, paketit ja postitukset. Leikkuri sopii niin ikään käärintäkalvojen, muovifilmien, paperin sekä kartongin ja pahvin leikkaamisen.
Ihanteellinen pakkaus- ja varastotöihin.
Leikkureita valmistamme elintarvike-, logistiikka-, pakkaus- ja paperiteollisuuden tarpeisiin.
Mitat: 94x30x6mm. Materiaali: Vahvistettu nylon. Terä on laadukasta englantilaista alkuperää.
| Paino | 19 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 94 × 30 × 6 mm (millimetri) |
| Article No | 14 |
| size | 94x30x6 mm |
| weight | 18g |
| material | PA6 |
| blade | Not exchangeable |
| Blade change | No |
| Stainless steel | Yes see webstore |
| detectable | Yes see webstore |
| Food safe | No |
| Order number | 14 |
| measurements | 94x30x6 mm |
| Weight product | 18 g |
| Cutting depth | 20 mm |
| Color | keltainen, musta, oranssi, punainen, sininen, valkoinen |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.

