Turvaveitsi Klever EXCEL
3,63 €
Nippusiteiden, muovikalvojen, teippien ja pakettien turvalliseen avaamiseen.
Nippusiteiden, muovikalvojen ja pakettien turvalliseen avaamiseen. Veitsen toisessa päässä muovinen ”korva” jonka avulla leikkaat kätevästi teipit pakkauksesta. Liitä veitsi jojoon tai pidä veitsikotelossa kätevästi mukana.
Ergonominen ja tukeva, oikea- sekä vasenkätisille. Terä ei vaihdettavissa.
| Paino | 30 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 175 × 45 × 8 mm (millimetri) |
| Article No | KCJ-4 30 and 20 |
| size | 175 x 45 x 8mm |
| weight | 30 g |
| material | Plastics |
| Blade change | No |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Yellow |
| Food safe | No |
| Order number | KCJ-4-30, KCJ-4-20 |
| Cutting depth | 2 cm |
| Packaging unit | 1 in single unit box (10 pcs in multipack) |
KLEVER® on yhdysvaltalainen turvaveitsibrändi, joka tunnetaan innovatiivisista vaihdettavateräisistä turvaleikkureista. Brändin ydin on turvallisuuden, kustannustehokkuuden ja kestävän käytön yhdistäminen samaan tuotteeseen.
KLEVERin ratkaisut perustuvat vaihdettavaan teräpääjärjestelmään, jossa vain kulunut teräpää vaihdetaan – ei koko työkalua. Tämä vähentää muovijätettä, pienentää kokonaiskustannuksia ja parantaa vastuullisuutta.
