Matoveitsi KNI26
10,21 €
Automaattiseti uudelleenlatautuva tukeva mattoveitsi
Automaattiseti uudelleenlatautuva tukeva mattoveitsi
Latautuu automaattiseti uudella terällä kun vanha poistetaan.
Veitsessä tasku johon vaihtoterät voi sijoittaa.
Terä voi asentaa manuaalisesti piiloon jolloin terä ei ole näkyvissä.
Veitsessä 4 kpl tukevaa vaihtoterää IND92A.
Säädettävissä 3 eri syvyyteen.
Ergonominen kuminen kahva. Heavy Duty terä.
Teollisuuden tarpeisiin.
| Paino | 100 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 160 × 70 × 30 mm (millimetri) |
| Article No | 219 |
| size | 160x70x30mm |
| weight | 120 g |
| material | Steel |
| blade | 4 pcs IND92A |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Silver / black |
| Food safe | No |
| Order number | 219 |
| Cutting depth | 25 mm |
| replacement_blade | IND92A |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.
