Turvaveitsi Lussac
30,16 €
Ergonominen veitsi pitkällä 50 mm terällä. Automaattinen terän takaisinlataus.
Laadukas ja ergonominen patentoitu veitsi pitkällä 50 mm sahanlaitaisella terällä. Automaattinen terän takaisinlataus joten terä ei jää koskaan ulkoasentoon. Mukava käyttää, kahvaa puristetan ja terä tulee esiin.
Sopii pahvin, teipin, muovikalvon leikkaamiseen ja erilaisten pakkauksien avaamiseen kun pitkä terä on tarpeen.





Toimitetaan pitkällä terällä 672.5.2 (90mm). Terä on yhtenäinen, ei segmentoitu/katkoterä. Tämä on tärkeää kun ei haluta, että terä katkeilee leikattaessa ja terän palaiset joutuu pakkauksiin, tuotteisiin ja muihin ei-toivottuihin paikkoihin.
Terä vaihdetaan edestä, ensin kahvaa puristetaan jotta terä tulee ulos. Tämän jälkeen painetaan nappia ja terä vedetään ulos. Uusi terä painetaan sisään vakoa pitkin ja kahvasta päästetään irti.

| Paino | 50 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 54 × 168 mm (millimetri) |
| Article No | 1421672 |
| size | 54x168mm |
| weight | 40 |
| material | Plastics |
| blade | 67252 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Black |
| Food safe | No |
| Order number | 1421672 |
| Packaging unit | 10 |
| gs_certificate | Upon request |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
