Turvaveitsi Martor Secunorm Multisafe No. 08152
12,21 €
Vankka turvaveitsi jopa 22 mm leikkaussyvyydellä.
Vankka turvaveitsi, jonka käyttömahdollisuudet ovat laajat pitkän terän sekä monien vaihtoehtoisten terien ansiosta.
ALL HIGHLIGHTS AT A GLANCE.

ROBUST DESIGN
As you can see and feel, the SECUNORM MULTISAFE is extremely stable. And flexible, since you can use a large number of blade shapes. The product is therefore suitable for many cutting applications.

MADE OF SOLID METAL
The SECUNORM MULTISAFE is a tool that seems to be made of one casting. Zinc die casting, to be precise. For certain industries, e.g. the food industry, the product is also available unpainted.

SLIDE ON TOP
With the right or with the left hand, you ask? Left and right, is the answer! The metal slider is on top of the handle. And can thus be easily used with either thumb.

2-CUTTING EDGE BLADE
Before you have to change the quality blade, you can turn it over once. This doubles the usage time of the blade – and reduces your energy consumption. Because your SECUNORM MULTISAFE will cut again like new.

EYELET FOR FASTENING
Ever since its introduction the SECUNORM MULTISAFE is equipped with an eyelet for tethering your knife to you or a work station.
| Paino | 150 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 142 × 17 × 38,5 mm (millimetri) |
| Article No | 8152 |
| size | 142 x 17 x 38.5 mm |
| weight | 150 g |
| material | Zinc |
| blade | 5232 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Black |
| Food safe | No |
| Order number | 8152.02.00 |
| Cutting depth | 22 mm |
| Packaging unit | 1 in single unit box (10 knives in multipack) |
| gs_certificate | 602385-5971-55094-2015/1 C |
MARTOR® on saksalainen premium-brändi, joka on erikoistunut turvaveitsiin ja turvallisiin leikkausratkaisuihin teollisuuden, logistiikan ja varastoinnin tarpeisiin. Yritys tunnetaan erityisesti innovatiivisista turvamekanismeistaan, jotka vähentävät tapaturmariskiä ja suojaavat sekä käyttäjää että leikattavaa materiaalia.
MARTOR kuuluu maailman johtaviin turvaleikkureiden valmistajiin, ja sen tuotteet valmistetaan Saksassa tiukkojen laatu- ja turvallisuusstandardien mukaisesti. Yrityksen kehitystyö perustuu jatkuvaan innovointiin, ergonomiaan ja käyttäjäturvallisuuteen. MARTORin tunnetuimpia teknologioita ovat automaattisesti palautuvat terät sekä piilotetut terärakenteet, jotka minimoivat viiltovammojen riskin.
MARTORin valikoimaan kuuluvat mm. SECUNORM-, SECUPRO- ja SECUMAX-sarjat, jotka tarjoavat ratkaisuja erilaisiin leikkaustarpeisiin – kevyestä pakkausmateriaalien avaamisesta vaativiin teollisiin käyttökohteisiin. Tuotteet soveltuvat erinomaisesti esimerkiksi logistiikkaan, elintarviketeollisuuteen, tuotantolaitoksiin ja varastotyöhön.
Yritys panostaa vahvasti myös kestävyyteen ja vastuullisuuteen. Pitkäikäiset materiaalit, vaihdettavat terät ja ergonominen muotoilu vähentävät jätettä ja parantavat työskentelyn tehokkuutta. MARTORin tavoitteena on tarjota ratkaisuja, jotka tekevät työympäristöstä turvallisemman ja tuottavamman.
