Turvaveitsi PITEY ALD
14,80 €
Muovifilmien, nippusiteiden ja PVB leikkaamiseen elintarvikehyväksynnällä.
PITEY on turvaveitsi oikea- ja vasenkätisille. Veitsi on suunniteltu muovifilmien, kankaiden, nippusiteiden ja PVB leikkaamiseen. Veitsen laaja leikkuupinta ja ohut terä edistää erittäin ohuiden muovifilmien tehokkaan leikkaamisen. Veitsen terää voidaan palauttaa sisään manuaalisesti kun sitä ei käytetä.
Elintarvikehyväksytty EU 10/2011. Muoviosat havaittavissa metallinpaljastimella ja tätä voi testat testipakkauksella, kysy meiltä lisää info@illbyplast.com


Terän vaihto on helppoa ja ei vaadi työkaluja.

| Paino | 100 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 163 × 56 × 20 mm (millimetri) |
| Article No | 1441435 |
| size | 163 x 56 x 20mm |
| weight | 65 g |
| material | PA6 – POM |
| blade | 435.2 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | Yes |
| color | Blue |
| Food safe | Yes |
| Order number | 144.08.15 |
| Packaging unit | 1 in single unit box (10 knives in multipack) |
| gs_certificate | Agrément LNE CE 10/2011. |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
