Turvaveitsi Quairie
12,65 €
Ergonominen turvaveitsi jossa leikkuusyvyys säädettävissä
Ergonomisesti muotoiltu turvaveitsi jossa leikkuusyvyys säädettävissä 3 eri syvyyteen. Veistä voidaan lukita jolloin terä ei tule vahingossa esiin. Automaattinen terän palautusmekanismi kun kahvasta päästetään irti. Vasen ja oikeankätisille.
Sopii kartonkin, muovifilmin, nippusiteiden ja teipin leikkaamiseen ja erinlaisten pakkauksien turvalliseen avaamiseen. Mukava käyttää.

Toimitetaan erikoispitkällä terällä 1536. Kysy lisää eri vaihtoehdoista.
Terän vaihto helppoa, ei vaadi työkalua.



| Paino | 40 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 161 × 78 × 40 mm (millimetri) |
| Article No | 1601153 |
| size | 161x78x40mm |
| weight | 40 g |
| material | Plastics |
| blade | 1526 |
| Blade change | yes |
| Stainless steel | Upon request |
| detectable | No |
| color | Black/orange |
| Food safe | No |
| Order number | 1601153 |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
