Turvaveitsi Tanin
35,54 €
Kestävä ja kevyt turvaveitsi magnesiumista.
Turvaveitsi Tanin on tehty magnesiumista joka tekee siitä erittäin kestävän ja kevyen (<100g). Erinlaisten pakkauksien avaamiseen ja materiaalien leikkaamiseen. Istuu hyvin kädessä ja on mukava käyttää. Terä ohjautuu automaattisesti sisään kun kahva irottetaan. Lukko jolla voidaan estää terän ulospääsyä.


Terien vaihto on helppoa ja ei vaadi työkaluja. Turvaveistä voi yhdistää eripituisilla terillä, kysy lisää tai katso alla mitkä terät sopivat veitseen.



Veitsi toimitetaan terällä 1526 (54mmx19mm).
| Paino | 90 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 160 × 85 × 45 mm (millimetri) |
| Article No | 1431153 |
| size | 160x85x45mm |
| weight | 90 g |
| material | Magnesium and plastics |
| blade | 1526 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | yes see TANIN ALD |
| color | Silver |
| Food safe | Yes see TANIN ALD |
| Order number | 1431153 |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
