Yleispuukko 380010 HVK

6,32 

Ammattikäyttäjien tarpeiden mukaan suunniteltu ja kehitetty puukko

Tuotetunnus (SKU): 92 Osasto: Avainsanat tuotteelle ,
Kuvaus

Ammattikäyttäjien tarpeiden mukaan suunniteltu ja kehitetty puukko, terä japanilaista puukkoterästä. Ainutlaatuisen kiinnitysmekanismin ansiosta tuppi ei irtoa vahingossa työvaatteen napista, vaikka se onkin helppo tarvittaessa irrottaa. Puukon terä on valmistettu 2,5 mm hiiliteräksestä, karkaisu 58–60 HRC.

  • Terä on hiottu asteittain ja hierretty lopuksi nahkalaikalla.
  • Varsi ja tuppi on valmistettu erittäin iskunkestävästä PP-muovista.
  • Tuppi voidaan kiinnittää joko vyölle tai työvaatteen nappiin. Jos vyö on paksu, tupen kannessa oleva pieni tappi voidaan leikata pois.
  • Terän pituus 93 mm
  • Kokonaispituus 208 mm

Lisätiedot
Paino50 g (gramma)
About brand

Hultafors Group on kansainvälinen yritys, joka kehittää ja tarjoaa premium-työkaluja ja ratkaisuja ammattikäyttäjille. Yrityksen tavoitteena on parantaa työelämän laatua tarjoamalla parhaita mahdollisia tuotteita, jotka lisäävät toiminnallisuutta, tuottavuutta ja turvallisuutta.

Hultafors Group hallinnoi useita tunnettuja brändejä ja muodostaa ainutlaatuisen tuoteportfolion, joka kattaa:

  • käsityökalut

  • mittaustyökalut

  • turvatuotteet

  • työvaatteet

  • ammattilaisratkaisut

Yritys panostaa:

  • tuotekehitykseen

  • tutkimukseen ja dataan

  • käyttäjälähtöiseen suunnitteluun

  • kestävään kasvuun

Hultafors Group toimii tiiviissä yhteistyössä ammattilaisten kanssa ja kehittää tuotteitaan heidän palautteensa perusteella. Organisaatiolla on myynti- ja markkinointitiimit keskeisillä markkina-alueilla Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa.

Yritys on osa sijoitusyhtiötä Investment AB Latour, joka tukee pitkäjänteistä kehitystä ja kasvua.

Pyydä tarjous

    Sinulla on oikeudet ladata seuraavia tiedostoja: eps, pdf, ai, svg, ps, dng, dwg, dxf, cad, jpg, jpeg, png, bmp, tif, tiff.