Turvaleikkuri turvajousella – turvallinen ja ergonominen leikkaustyökalu
4,13 €
Kun haluat super turvallisen turvaleikkurin. Suunniteltu teollisuuden tarpeisiin. Kotimainen
Turvajousi minimoi tapaturmariskit
Turvajousi suojaa tehokkaasti sormia terävältä terältä ja tätä voi pitää huoletta esimerkiksi taskussa. Jousi joustaa ja estää tukosten syntymistä. Se on suunniteltu yhdessä teollisuuden kanssa missä esteetön leikkaaminen ja turvallisuus on tärkeää.
Turvaleikkuri turvajousella tarjoaa maksimaalisen turvallisuuden ja ergonomian ammattikäyttöön. Helppokäyttöinen ja kestävä ratkaisu logistiikkaan, varastointiin ja teollisuuteen.
Material: 100 % recycled plastics pellets (PA6). Blade made of High Quality Steel.
Size: 82 x 46 x 4 mm
Weight: 15 g
Made in FINLAND, Porvoossa
| Paino | 15 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 82 × 46 × 4 mm (millimetri) |
| Article_no | 314 |
| Material | PA6 |
| Measurements | 82 x 46 x 4 mm |
| Packaging-unit | 1 pcs |
| Weight_product | 12 |
| Detectable | No |
| Cutting depth | 10mm |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.

