Turvaleikkuri yhden sormen – turvallinen ja ergonominen leikkuri
2,76 €
Pakkauskartonkien, pussien, muovikalvojen, ristisiteiden ja monen muun materiaalin turvalliseen leikkaamiseen.
Tämä turvaleikkuri yhden sormen käyttöön tarjoaa turvallisen ja ergonomisen ratkaisun leikkaukseen, jossa sormet pysyvät suojassa. Turvaleikkuri on suunniteltu erityisesti kotikäyttöön, askarteluun ja työpaikalle, ja se mahdollistaa tarkan leikkauksen ilman vaaraa.
Pakkauskartonkien, pussien, ristisiteiden, muovikalvojen, paperin ja erilaisten postituksien avaamiseen ja leikkaamiseen.
-
Suunniteltu yhden sormen käyttöön
- Leikkaa myös juuttuneen turvavyön hätätilanteessa.
-
Turvallinen ja ergonominen muotoilu
-
Helppo ja tarkka leikkaus
-
Soveltuu kotiin, työpaikalle ja askarteluun
-
Kestävä ja pitkäikäinen
Heti käyttöön otettavissa olevaan leikkuriin voidaan painattaa yrityksen logo, jolloin tästä pienestä ja turvallisuutta edistävästä yhdistelmästä syntyy tyylikäs liikelahja!
Materiaali: Vahvistettu nylon. Mitat: 82x48x5mm. Terä laadukasta englantilaista alkuperää.
Oletko jälleenmyyjä tai suurkäyttäjä? Pyydä tarjous oheisesta linkistä!
| Paino | 14 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 64 × 30 × 4 mm (millimetri) |
| Article No | 15 |
| material | PA6 |
| blade | Not exchangeable |
| Blade change | No |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| Food safe | No |
| Order number | 15 |
| measurements | 64x30x4 mm |
| Weight product | 14 g |
| Cutting depth | 20 mm |
| Packaging unit | 1 loose |
| Color | keltainen, musta, oranssi, punainen, sininen, valkoinen |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.
