Turvaveitsi Deveze
15,94 €
Sähköjohtojen ja pahviputkien kuorimiseen ja leikkaamiseen
Turvaveitsi Deveze on varta vasten suunniteltu sähkö- ja pakkausteollisuutta varten. Veitsellä 90 asteen pää joka ohjaa terää keskelle leikattavaa johtoa tai sylinteriä. Veitsellä kuorit turvallisesti sähköjohtoja ja -kaapeleita 50 mm saakka. Terää voidaan asettaa eri syvyyksiin.



BROCHURE CHARTON and DEVEZE (PDF)

Veitsen terä on kätevästi vaihdettavissa, ei vaadi työkaluja.
Terä on kätketty suojaan, vältyt haavoilta sormissa. Kahva voidaan asettaa lukitustilaan jolloin terä ei vetäydy taakse.
Kevyt ja helppo käyttää. Oikean- ja vasenkätisille. Tuotetta voi yhdistää Jojoon jolloin veitsi pysyy aina käden ulottuvilla.



| Article No | 00208 |
| Size | 172x63x24mm |
| Weight | 50 g |
| Material | Plastics |
| Blade | 152.6/see brochure |
| Stainless steel | No |
| Blade change | Yes |
| Color | Black / orange |
| Detectable | No |
| Food safe | No |
| Paino | 40 g (gramma) |
|---|
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.