Turvaveitsi JALLE MTD
21,68 €
Elintarviketeollisuudelle kehitetty metallinpaljastimella havaittavissa oleva turvaveitsi
Monikäyttöinen turvallinen veitsi elintarviketeollisuuden tarpeisiin.

Muoviosat havaittavissa metallinpaljastimella 3 mm saakka.
Sertifioitu.
Elintarvikehyväksytty EU 10/2011.
- Jousitoiminen terä, automaattisesti takaisinlatautuva terä. Ei jää koskaan ulkoasetoon.
- Etummainen sekä takimmainen terä ovat vaihdettavissa.
- Myös paksun materiaalin leikkaamiseen.
- Sopii vasen- sekä oikeakätisille.
- Etummainen terä on kätketty suojaan, turvallinen käyttää.
- Ergonominen.
- Saatavana myös sahalaitaisella terällä.
- Terien vaihto ei vaadi työkaluja.



| Article No | 00466 |
| Size | 190x55x15mm |
| Weight | 68 g |
| Material | Mg / plastics |
| Blade | 4526 AL /4893 AL |
| Stainless steel | Yes |
| Blade change | Yes |
| Color | Blue |
| Detectable | Yes |
| Food safe | Yes |
| Paino | 50 g (gramma) |
|---|
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
