Turvaveitsi PITEY
11,81 €
Turvaveitsi erinlaisten muovifilmien leikkaamiseen.
PITEY on turvaveitsi oikea- ja vasenkätisille. Veitsi on suunniteltu muovifilmien, kankaiden, nippusiteiden ja PVB leikkaamiseen. Laaja leikkupinta ja ohut terä mahdollistavat myös erittäin ohuiden muovifilmien tehokkaan leikkaamisen. Veitsen terää voidaan palauttaa sisään manuaalisesti kun sitä ei käytetä. Terän vaihto on helppoa ja ei vaadi työkaluja.




| Paino | 30 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 160 × 57 × 20 mm (millimetri) |
| Article No | 144.03.15 |
| size | 160 x 57 x 20mm |
| weight | 70g |
| material | PA6 |
| blade | 135.2 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | See ALD |
| detectable | See ALD |
| color | Grey/orange |
| Food safe | See ALD |
| Order number | 1441135 |
| Cutting depth | 6mm |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
