Turvaveitsi QUAIRIE ALD
18,69 €
Turvaveitsi suunniteltu elintarviketeollisuutta varten
Quairie ALD on varta vasten suunniteltu pakkaus-, logistiikka ja elintarviketeollisuutta varten. Veitsellä avaat turvallisesti pahvipakkaukset, leikkaat paperia ja paksua pahvia. Todella ergonominen, kevyt ja turvallinen valinta.
Elintarvikehyväksytty EU 11/2011. Muoviosat metallinpaljastimella havaittavissa aina 3 mm saakka. Magnettipaljastimen testikorttipakkauksella voit testata magnetin herkkyyttä, kysy lisää meiltä!
Terä ajautuu automaattisesti sisään kun kahvasta päästää irti, vältyt haavoilta sormissa. Kahva voidaan asettaa lukitustilaan jolloin terä ei tule ulos.


Kevyt ja helppo käyttää. Oikean- ja vasenkätisille.



Veitsen terä on kätevästi vaihdettavissa, ei vaadi työkaluja. Veitsi toimitetaan ruostumattomalla terällä 4536 AL (60mm). Terää voidaan asentaa eri syvyyksiin jolloin leikkuusyvyttä voi säädellä 16mm-21mm-29mm. Veistä voi myös yhdistää erinlaisilla muilla terillä, kysy lisää meiltä!
Turvaveitseen voi kätevästi pitää mukana veitsikotelossa. Kotelossa myös tilaa vaihdettaville terille. Katso lisää alla.
Käytetyt terät voi kätevästi sijoittaa käytettyjen terien säilytyslaatikkoon ja kerralla toimittaa kierrätystoimipisteeseen. Katso lisää alla.
| Paino | 60 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 240 × 120 × 26 mm (millimetri) |
| Article No | 1061453 |
| size | 240 x 120 x 26 mm |
| weight | 78 |
| material | PA66 POM |
| blade | 4536 AL |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | Yes |
| color | Blue |
| Food safe | Yes |
| Order number | 1061453 ALD |
| Cutting depth | 16-21-29mm |
| Packaging unit | 1 / 10 |
| gs_certificate | LNE P 127600 |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
