Turvaveitsi Tanin 2 ALD
60,24 €
Elintarvikehyväksytty turvaveitsi magnesiumista.
Turvaveitsi Tanin on tehty magnesiumista joka tekee siitä erittäin kestävän ja kevyen (<100g). Erilaisten pakkauksien avaamiseen ja materiaalien leikkaamiseen. Istuu hyvin kädessä ja on mukava käyttää. Täysin automaattinen terän palautus, eli terä ohjautuu automaattisesti sisään kun kahvasta päästää irti tai veitsi nostetaan leikattavasta pinnasta. Lukko, jolla voidaan estää terän ulospääsyä. Terät ruostumattomasta teräksestä.
Muoviosat havaittavissa metallinpaljastimella.
Sertifioitu.
Elintarvikehyväksytty EU 10/2011. Lataa todistus pdf
Terien vaihto on helppoa ja ei vaadi työkaluja. Turvaveistä voi yhdistää eripituisilla terillä, kysy lisää tai katso alla mitkä terät sopivat veitseen.
Veitsi toimitetaan terällä 452A.6 AL (54mmx19mm). Saatavana myös pitkällä terällä 4536 AL (60mmx19mm).


| Paino | 90 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 160 × 85 × 45 mm (millimetri) |
| Article No | 143.1.452 A |
| size | 160x85x45mm |
| weight | 90 g |
| material | Magnesium and plastics |
| blade | 452A.6 ALD |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | Yes |
| detectable | Yes |
| color | Blue / silver |
| Food safe | Yes |
| Order number | 143.1.452 A |
| Packaging unit | 1 / 10 |
| gs_certificate | Upon request |
| EAN | 3268689001689 |
| Cutting depth | 18 mm |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.