Turvaleikkuri PENGUIN 900
5,63 €
Kätevä ja tukeva turvaleikkuri kahdella terällä.
Kätevä ja tukeva turvaleikkuri kahdella terällä. Pakkauksien ja pussien avaamiseen, käärintäkalvojen, nippusiteiden ja teippien leikkaamiseen . Kahden terän ansiosta leikkaussyvyys laajenee ja käyttöikä pitenee. Voidaan yhdistää jojoon tai veitsikoteloon.
Terä ei ole vaihdettavissa.
Saatavana myös elintarvikekäyttöön, kysy meiltä lisätietoa.
| Paino | 50 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 165 × 6 × 12 mm (millimetri) |
| Article No | 427 |
| size | 165 x 6 x 12 mm |
| weight | 36 g |
| material | Polypropylene Plastic |
| blade | Carbon Steel |
| Blade change | No |
| Stainless steel | Yes, tape cutter |
| detectable | No |
| color | Blue |
| Food safe | No |
| Order number | 427 |
| Cutting depth | up to 3 cm |
| Packaging unit | 1 / 10 pcs |
| gs_certificate | upon request |
| ean | upon request |
| unspsc | upon request |
ILLBY PLAST on vuonna 1975 perustettu suomalainen muovipuristamo, joka erikoistuu korkealaatuisten turvaveitsien ja turvaleikkureiden valmistukseen sekä maahantuontiin. Yritys on Pohjoismaiden suurin turvaleikkureiden valmistaja, ja oma valmistustoiminta alkoi vuonna 1990.
ILLBY PLAST tarjoaa kattavat muovituotannon palvelut ideasta valmiiksi tuotteeksi. Ydinosaamiseen kuuluu ruiskuvalu, joka mahdollistaa tarkat, kestävät ja kustannustehokkaat muovikomponentit sekä pieniin että suuriin sarjoihin.
Erityisosaamista ovat myös:
-
puristusvalu teollisuuskomponenteille
-
prototyyppien valmistus
-
automaattinen tuotanto
-
sopimusvalmistus B2B-asiakkaille
-
moderni 3D-tulostus muovista
Yritys palvelee teollisuusasiakkaita, jotka tarvitsevat luotettavaa tuotantoa, teknistä osaamista ja tehokkaita prosesseja. Tehdas sijaitsee Ilolan kylässä, lähellä Porvoota, hyvien kulkuyhteyksien varrella Etelä-Suomessa.
ILLBY PLAST yhdistää pitkän kokemuksen, modernin teknologian ja laadukkaan kotimaisen valmistuksen.

