Turvaveitsi SEURIN
40,03 €
Tukeva turvaveitsi magnesiumista erikoispitkällä terällä. Ammattilaiskäyttöön.
Tukeva turvaveisti jota pidetään pystyasennossa kun leikataan. Kaksi triggeriä jota puristettava jotta terä tulee näkyviin. Terä ohjautuu automaattisesti sisään kun veitsi nostetaan leikattavasta pinnasta riippumatta onko kahvat puristettuna vai ei.

Tehty magneesiumista, ei reagoi acetoniin tai muihin vastaavanlaisiin kemikaaleihin. Kevyt mutta erittäin tukeva. Leikkuusyyvyys jopa 34 mm.
Sertifioitu.



Terien vaihto ei vaadi työkaluja. Toimitetaan erikoispitkällä terällä 326.9 (68mm). Terän paksuus 0,9 mm!



| Paino | 100 g (gramma) |
|---|---|
| Mitat | 168 × 72 × 50 mm (millimetri) |
| Article No | 891362 |
| size | 168x72x50 mm |
| weight | 100 g |
| material | Magnesium and plastics |
| blade | 3629 |
| Blade change | Yes |
| Stainless steel | No |
| detectable | No |
| color | Silver |
| Food safe | No |
| Order number | 891362 |
| Packaging unit | 1 / 10 pieces |
| gs_certificate | upon request |
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
