Turvaveitsi GREPIN ALD
34,29 €
Elintarvikehyväksytty turvaveitsi magnesiumista
Erittäin kevyt (90 g) ja kestävä patentoitu turvaveitsi. Tehty magnesiumista. Molemmat terät vaihdettavissa. Takimmainen terä palautuu automaattisesti sisään. Turvallisuusfunktio estää takimmaisen terän ulosvientiä kun etummaista terää käytetään leikkaamiseen.
Muoviosat havaittavissa metallinpaljastimella.
Sertifioitu.
Elintarvikehyväksytty EU 10/2011.
Read more about the Safety Knife GREPIN here (Brochure pdf 2,4M)




- muovifilmien leikkaamiseen
- nippusiteiden katkaisuun
- pakkausteippien nopeaan leikkaamiseen
- pahvin leikkaamiseen
Toimitetaan terällä 452.6 AL ja 489.3 AL ruostumattomasta teräksestä. Saatavana myös erikoispitkällä terällä 1536 (60 mm) ja sahanlaitaisena 65361.
| Article No | 00465 |
| Size | 160x55x10mm |
| Weight | 90 g |
| Material | Mg / plsstics |
| Blade | 4526 AL /4893 AL |
| Stainless steel | Yes |
| Blade change | Yes |
| Color | Metal / Blue |
| Detectable | Yes |
| Food safe | Yes |
| Paino | 100 g (gramma) |
|---|
MURE & PEYROT® on ranskalainen ammattiveitsien valmistaja, joka tunnetaan erityisesti teollisuus- ja turvaveitsistä, joita käytetään rakentamisessa, teollisuudessa, logistiikassa ja ammattikäytössä.
Brändi on erikoistunut kestävään suunnitteluun, ergonomiaan ja turvallisuuteen. Tuotteet on kehitetty vastaamaan vaativia työympäristöjä, joissa tarvitaan luotettavia ja pitkäikäisiä leikkaustyökaluja.
Valikoimaan kuuluu muun muassa:
-
turvaveitset
-
ammattimaiset mattoveitset
-
erikoisleikkurit
- elintarviketeollisuuteen sopivat ratkaisut
-
vaihdettavateräiset ratkaisut
MURE & PEYROT panostaa laatuun, kestävyyteen ja käyttäjäturvallisuuteen. Tuotteet soveltuvat erityisesti ammattilaisille, jotka tarvitsevat tarkkaa leikkausjälkeä ja turvallista käyttöä päivittäisessä työssä.
